V termíne od 7. – 11. mája 2018 sme sa my, žiaci šiesteho ročníka, zúčastnili školy v prírode vo Vrátnej doline. Ubytovaní sme boli v Chate vo Vyhnanej v dedinke Štefanová, kde nás privítala milá a ochotná pani chatárka. Ubytovanie i strava boli výborné. V rámci pestrého programu sme absolvovali túru cez Jánošíkove diery, navštívili sme Chatu na Grúni, zviezli sme sa na horských kolobežkách do Terchovej, prešli sme lesnou cestou k hotelu Boboty, kde sme pozorovali diviaky a veveričky. Okrem nich sme na našich cestách postretli aj ďalšie zvieratká a videli veľa rastlín, ktoré poznáme z hodín biológie. Niektorí z nás absolvovali náročnú trasu v lanovom parku, na čo boli patrične hrdí. Páčila sa nám tiež vyhliadková jazda terchovským vláčikom s vtipným komentárom sprievodcu, aj pohyblivý betlehem v Kostole sv. Cyrila a Metoda. Nové poznatky sme načerpali v rámci besedy so záchranárom z Horskej záchrannej služby i v Považskom múzeu. Z rozhľadne Terchovské srdce sme sa pokochali úžasným výhľadom na celé údolie. Ani po večeroch sme sa nenudili, pani učiteľky pre nás pripravili pestrý program. Zvládli sme aj noc bez mobilov. Škola v prírode sa nám veľmi páčila a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné akcie. O tom, že sa nám páčilo, svedčia i naše komentáre:
„V lanovom centre bolo výborne, som rada, že som skúsila niečo iné, a nie sa stále hrať na mobile.“
„Najviac sa ma páčilo to, že sme chodili po túrach a hrali sme sa. Najlepší zážitok bol, že som stretla veveričku, prvýkrát som ju videla naživo. Najhoršie bolo, že som chytila nádchu, ale moc mi to nevadilo.“
„Mne sa páčili výlety cez les a prvá večera (prírodný rezeň s hranolkami). Nepáčilo sa mi, že vonku bolo veľa hmyzu a večera vo štvrtok (pečené kuracie stehná s ryžou).“
„Najviac sa mi páčilo lanové centrum. Najviac sa mi nepáčilo ... NIČ. Páčilo sa mi ešte, že sme mali na každý deň nejaký program, aj na večer.“
„Všetko sa mi páčilo. Najlepšia škola v prírode.“
„Najviac sa mi páčilo obliekanie (večerná súťaž) a Jánošíkove diery a všetko ostatné. Nepáčilo sa mi branie mobilov a upratovanie izieb.“
„Hotel: ***** Túra: všetky dobré, okrem niektorých schodov.“
„Páčilo sa mi lanové centrum. Nepáčil sa mi svetový deň bez mobilov.“
„Páčilo sa mi, že sme sa nenudili a stále sme mali program.“
„Mne sa páčilo všetko. Bola sranda. A aj vy ste boli super, pani učiteľky.“
Žiaci a triedne učiteľky 6. ročníka