• Výchovné poradenstvo

• Výchovné poradenstvo na základnej škole je zamerané na oblasť, v ktorej sa venuje pozornosť všetkým žiakom školy, ktorí sú nadpriemerne nadaní alebo majú rôzne zdravotné problémy a potrebujú odbornú pomoc psychológa alebo špeciálneho pedagóga a podľa stupňa zdravotného poškodenia sú uznaní ako žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Výchovnou poradkyňou na škole je Mgr. Kristína Horňáková.

Náplň práce výchovného poradenstva:

• riešenie všetkých výchovných problémov žiakov,
          • vedenie a archivácia písomností integrovaných žiakov,
          • vypracovanie správ o výchovno-vzdelávacích problémoch žiakov,
          • koordinácia pedagogických zamestnancov školy pri riešení aktuálnych výchovných problémov žiakov,
          • poradenstvo pre prácu so žiakmi s vývinovými poruchami učenia a správania,
          • vypracovanie a odoslanie návrhov na odborné vyšetrenie žiakov s poruchami učenia a správania,
          • spolupráca s odborníkmi pri poskytovaní poradenstva,
          • poskytovanie odbornej, metodickej, konzultačnej a informačnej pomoci.

Kontakt:

Email: kristinahornakova@gmail.com

telefón: 0908 036 550

kabinet výchovného poradcu: prízemie budovy školy

konzultácie: po telefonickom dohovore