• Informácie o testovaní

• Testovanie 9 je určené žiakom 9. ročníka ZŠ v SR s vyučovacím jazykom slovenským, maďarským a ukrajinským, vrátane žiakov so zdravotným znevýhodnením (okrem žiakov s mentálnym postihnutím).

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ  pod názvom Testovanie 9-2024 sa uskutoční 20. marca 2024 (streda)  z predmetov  predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.

Náhradný termín testovania 9-2024 sa uskutoční 4. apríla 2024.

Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkon v testoch a poskytovať školám spätnú väzbu a kompletnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.

Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania.

Viac informácií o Testovaní 9 tu.

Všetkým deviatakom prajeme veľa šťastia :-)